pátek 13. března 2020

Konečně uznání!

Skyrim - trpím teď velmi silnou averzí k dungeonům všech typů. což je problém. Bo 99,9 % všech kvestů je v nějakém *ém dungeonu…


Jelikož se mi teď tedy moc nechce do žádných jeskyní a ruin a pohřebních hrobek a trpasličích ruin a jiných dungeonů, naznala jsem, že je na čase zajít za Delfínou a pohnout s main questem podívat se, co to je s těmi draky.
Well. S*t jus hit the fan. Alduin oživuje mrtvé draky. Jak to dělá, nikdo nevíme, ale wow. Máme problém. Jakpže, draci jsou cool, ale ne, když vás chcou sníst a ještě mají blbé poznámky, k vašim jazykovým dovednostem (Ano, Alduine, dívám se na tebe!), jak kdyby neměli na učení tisíce let a jsou beztak native (je to dragonish, konec konců), zatímco vy se to učíte jenom posledního půl roku, věčně na cestách a šilhající všemi směry, abyste zjistili, odkud na vás zase vyskočí medvěd/draugr/bandita/whatecer. Not cool, bro, not cool.
Also - called it! Zombie-draci.
Vzkřísení Sahloknira - a tím se asi vysvětluje, proč vždycky, když zakydlíme draka, během pár vteřin je z něj jen kostřička. Fumu. Fumu.

Jak zakydlit draka by Hero of Ferelden, moje oblíbená knížka

A co by bylo drakydlení, kdybych z něj neměla epické fotky, že jo.
Kousek od Kynesgrove bydlel ještě jeden drak, kterého jsem dostala za úkol zakydlit od Jorliefa, Ulfricova majordoma už před několika měsíci. Co můžu říct, byla jsem busy. Kdybych ho šla zakydlit rovnou, jiný drak by terorizoval obyvatelstvo někde jinde. Nebo obr. Nebo medvěd. Nebo banditi. Nebo draugři. Proč chcou lidi vlbec bydlet ve Skyrimu? (T▽T)

Potom už tedy nebylo moc času nazbyt, protože jsem musela na party k Thalmorům. Ouuu jéééé! Beth, crushing parties since 9:33-ish Dragon.
Totiž, aby bylo jasno, povídala Delfína, že v tom oživování draků mají určitě prsty Thalmoři a že nejlíp to zjistíme, když se k nim někdo (ano, díváte se na ni) vloupe a najde ty správné papíry. Ale vzhledem k tomu, že Thalmoři mají lepší bezpečnost než Severní Korea, je fakt klika, že se taky snaží působit jakože jsou tu pro lidi a vůbec nejsou okupační síla a občas dělají koktejlové party. Prototže, jak se nejlépe dostat do něčího baráku? Vecpat se mu na večírek. Easy peasy, lemon pie. Jup.
Frost je smutný, protože prý se mnou nemůže. Už teď ta party sucks.

Pozvánka. Sice fejková, ale člověk má přece jen pocit, že se mu konečně dostalo uznání za všechny jeho nemalé zásluhy o bezpečnsot provincie, posun vědy a poznání a tak dále a tak dále.

Thalmoři jsou sakra vysocí!! O.o

Uh oh. Maven má stejný outfit jako já. Až se to dozví bulvární časáky, už nikdy nezabiju draka v klidu.
Mno… There's no party, like Thalmor Ambassador's Party. Elenwen je přesně to, co od ní člověk čeká. Celkem dobrá hostitelka, ale jinak potvora, kterou nijak netrápí… v podstatě cokoli, co trápí obyčejné lidi nebo kohokoli, kdo není Thalmor. Ah. Politik. To je to slovo, které jsem hledala.
Krásně je to vidět na příkladu její služebné Brelas (vzadu na obrázku s Maven) - je to i trošku moje vjina, že jsem na ni upozronila, ale všechno se to stalo, protože se ji Eirikur snažil nabalovat a jí se to úplně nelíbilo, tak jsem se mu tu informaci pokusila opatrně předat, ale Eirikur je Drama Queen™ a udělal scénu, že s ena něj prý lepí a dělá mu návrhy (jemu!), takže Elenwen nechala to nebohé děvče odvléct do vězení! Tomu říkám jistota v zaměstnání.
Úplně něco jiného je Ondolemar. Týpek šéfuje Thalmoří inkvizici (Everobody Expects Thalmor Inquisition) a. k. a. Justiciarům:
Jejich revírem je Skyrim,
jejich postup je vražedný,
jejich protivníci jsou úplně normální lidi, rolníci a řemeslníci.
Justiciaři pracují ve dne v noci,
jejich úkolem je zlikvidovat víru v Talose a upevnit moc Aldmerského dominia!
Je to magor. Poeticky morbidní magor (cituji: „I will purge the heresy from this land as surely as the flame burns the flesh from the bone.“), což je ještě horší. Škoda, že jsem byla v utajení a na Misi™, jinak bych mu asi řekla, že Talos je celkem cool a počkala si, co z toho bude (pravděpodobně bitka).
Proplížit se velvyslanectvím bylo docela v pohodě, trošku hůř jsem pochodila v zahradě (měla jsem si vzít nějaké lektvary neviditelnosti), ale jak se říká, dead man tells no tales, takže to nakonec všechno dopadlo dobře. Dokonce se mi podařilo zachránit nejen Brelas, ale taky Malborna (Delfíninýho týpka, co mi tam přinesl moje kydlítka, ale pak ho chytili) a kolegu z Thieves guild, kterého tam mučili, bo si mysleli, že má informace o Esbernovi, týpkovi, co se schovává v riftenských Ratways (nedávno jsem na něj narazila).
Easy, peasy, lemon pie.
Tož jsem se cestou do Riverwoodu ještě zastavila doma odložit nasbíraný bordel (v Heljarchen Hall už mám celkem pěknou sbírku brnění). Delfína měla radost, že její kámo Esbern je naživu a poslala mě pro něj, jak jinak. Ugh.
Esbern je taky magor. Ale docela dobrý typ magora. Přivedla jsem ho teda k Delfíně, bylo to velmi dojemné. A pak byla porada.
Celá parta. Delfína má katanu! Blades meče jsou katany! ♡
Delfína pořád mluví o tom, jak Blades čekají na dalšího Dragonborna a jak ten/ta jim v podstatě šéfuje, ale pořád nemůžu přijít na to, jestli teda už jsme v nové sektě, nebo ne.
Výsledkem porady bylo, že se přesouvá na jiné místo - do nějakého Nebeském templu nebo čeho, tak možná se k nim oficiálně přidám až tam. Ale to až někdy jindy, protože teď mě zas čeká jiný důležitý byznys.

Žádné komentáře:

Okomentovat