Skyrim - Posledních pár dní bylo v reálu poměrně náročných, ač velmi snadných. Moje averze k dungeonům přetrvává, leč je třeba s tou hrou pohnout, tak jsem do nějakých vlezla, protože to prostě jinak nešlo. Člověk/mer dělá, co může, ať už IRL nebo IG.
Vyrazila jsem k Falkreathu. Z několika velmi prostých důvodů. Je ještě pár panství, kde nejsem thane. Třeba Falkreath právě. Potom Pale, Reach, Winterhold a samozřejmě Eastmarch. K Paleu se dostaneme, Reach je bugnutý, Winterhold vyžaduje, abych lezla do jeskyně a Eastmarch vyžaduje, abych se konečně přidala k Imperiálůma pořídila jim nového jarla. Kdo ví, co potřebuje Falkreath. Protože jsem tam šla a chtěla jsem se to dozvědět, ale jarl Mladý Otrava se se mnou nechtěl bavit.
Tak jsem aspoň vyřešila některé jiné záležitosti, které jsem v okolí měla. Našla jsem loveckou výpravu a vykydlila pár spriganů. Nahlásila Astrid, že jsem zabila týpka u mlýna a ona mě poslala za nějakou paní do Markarthu. V ústředí DB se navíc objevil jakýsi divný týpek s krabičkou, ve které prý má naši šéfku, Night Mother, a olejuje ji, aby se mu nezkazila. (Creepy?)
Celkově se mi zdá, že DB je lepší kariéra, ale TG má lepší kolektiv. Mno, markarth až někdy jindy. Taky mě někdy nemůžou poslat někam jen za humna nebo tak…
Poblíž Falkreathu se taky nacházely dvě místa s těma tyčkama pro Enthira a jedno s bubnem pro nějakýho týpka od bardů. Tož jsem nejdřív vyzvedla jednu tyčku, ta byla jen na věži s nějakýma lame nekromantama a pak buben - to byl docela rychlý a nakonec ne tak strašný dungeon, byť byl plný divných duchů a sem tam draugrů.
Pro druhou tyčku jsem se musela prosneakovat promrzlou jeskyní s upírami a zakydlit draka (toho navíc chtěli zakydlit ve Falkreathu, takže uvidíme, jestli to něčemu nepomůže. A pak jsem si tak šla lesem za šipkou, když tu najednou hrad.
Tak jsem aspoň vyřešila některé jiné záležitosti, které jsem v okolí měla. Našla jsem loveckou výpravu a vykydlila pár spriganů. Nahlásila Astrid, že jsem zabila týpka u mlýna a ona mě poslala za nějakou paní do Markarthu. V ústředí DB se navíc objevil jakýsi divný týpek s krabičkou, ve které prý má naši šéfku, Night Mother, a olejuje ji, aby se mu nezkazila. (Creepy?)
Celkově se mi zdá, že DB je lepší kariéra, ale TG má lepší kolektiv. Mno, markarth až někdy jindy. Taky mě někdy nemůžou poslat někam jen za humna nebo tak…
Poblíž Falkreathu se taky nacházely dvě místa s těma tyčkama pro Enthira a jedno s bubnem pro nějakýho týpka od bardů. Tož jsem nejdřív vyzvedla jednu tyčku, ta byla jen na věži s nějakýma lame nekromantama a pak buben - to byl docela rychlý a nakonec ne tak strašný dungeon, byť byl plný divných duchů a sem tam draugrů.
Pro druhou tyčku jsem se musela prosneakovat promrzlou jeskyní s upírami a zakydlit draka (toho navíc chtěli zakydlit ve Falkreathu, takže uvidíme, jestli to něčemu nepomůže. A pak jsem si tak šla lesem za šipkou, když tu najednou hrad.
![]() |
| Whoa! |
Co to do*e, *, je?! Ok. Je to chrlič. To jsem poznala. Ale že může ožít a pokusit se mě sníst… maminko!
Needless to say, hrad je teď devampirizován a dechrličován (a detyčkován). Všechen ten vyžádaný i nevyžádaný bordel mi zabíral v inventáři docela dost místa, tak jsem se rozhodla zastavit doma a pak to roznést.
![]() |
| Takhle prosím vypadá jen spodní patro mé alchymystické věže. měli byste vidět ještě sklep a další místnosti. Koronavirus nemá šanci. Můžeme se tu zabarikádovat klidně na několik měsíců. |
A hurá do Winterholdu, odevzdat tyčky.
Arniel dostal, co chtěl a nic mi za to nedal. (Podle Wiki si za to ale můžu sama, bo jsem ještě nebyla pro Magnovu tyčku, chjo. Ouri říkala, že Labyrinthium je hnusný obrovský dungeon… mě se tam ještě nece…)
Ale Onmund měl radost a bylo to vůbec cool, tak jsem si udělala menčí okružní výlet do Riftenu a zpět (no co, je to jen dne cesty nebo tak nějak… vlezla jsem kvůli němu do zaupířenýho a zachrličenýho hradu, tohle je nic) a domluvila jsem nám, že se vezmem. Jej!
![]() |
| Onmund mě má rád… *blushy blush* |
![]() |
| Pořádně jsem se na to vohákla. |
![]() |
| Instructions were unclear, tak jsme s J'zargem asi šest hodin čekali, až všichni přijdou, no. |
![]() |
| Přišli! A teď mám manžela. |
![]() |
| … a prstýnek. Schovala jsem ho do trezoru. |
![]() |
| Říká mi „lásko“ a bydlíme teď i s holčičkama ve Windstead Manor, ale holčičkám se tam nelíbí, tak budu muset kouknout na nějaký mody, bo chci, aby Onmund bydlel tady. |
![]() |
| And he cooks! |
Tak. A teď když už je i můj druhý dům zalidněný (bylo to trošku creepy, když jsem tam vždycky přišla a tam nikdo), můžeme zas s J'zargem za dobrodružstvím.
Mám mnažela! :D












Žádné komentáře:
Okomentovat