Skyrim - A na sever a na jih, sociální služby, zločin a… překvapivě, odměna.
Slyšela jsem, že nějaký kluk ve Windhelmu chce přivolat Dark Brotherhood. Ty děcka dneska neví, co s volným časem. Ale už jsem prolezla nejbližší okolí Whiterunu a při jednom kvestu jsem se dostala na půl cesty k Windhelmu, tak jsem se rozhodla to čeknout. Turistika, ne?
Slyšela jsem, že nějaký kluk ve Windhelmu chce přivolat Dark Brotherhood. Ty děcka dneska neví, co s volným časem. Ale už jsem prolezla nejbližší okolí Whiterunu a při jednom kvestu jsem se dostala na půl cesty k Windhelmu, tak jsem se rozhodla to čeknout. Turistika, ne?
Hm. Tak na náměstí ve Windhelmu mi nějaký týpek říkal něco o upírech a Dawnguardu. Jak kdybych neměla plný ruce práce se všema těma donáškama a vyzvedáníma, a božstva-ví-čím.
(Jsem skoro jako Česká pošta - dneska podáte, někdy dodáme. I když nevím, jak je to s poměrem cena výkon - sice dostanu zaplaceno víc, než ČP, ale zase těch banditů, vlků, pavouků, Draugrů, draků a podobné havěti, kterou jsem se musela cestou prosekat… Skeeverů, ještě skeeverů! Blé.)
(Jsem skoro jako Česká pošta - dneska podáte, někdy dodáme. I když nevím, jak je to s poměrem cena výkon - sice dostanu zaplaceno víc, než ČP, ale zase těch banditů, vlků, pavouků, Draugrů, draků a podobné havěti, kterou jsem se musela cestou prosekat… Skeeverů, ještě skeeverů! Blé.)
![]() |
| Talosův chrám - cool místo, velmi fotogenické. Určitě na seznamu UNESCO (všechny ostatní jsou zrušené, nebo tajné). |
Potkala jsem kluka, chce abych zabila vychovatelku z děcáku, riiiiiight. Asi to bude fakt děsná ženská, jinak by se přece nesnažil kontaktovat celou obrovskou grupu assassinů, kteří možná ani neexistují. I když… je mu dvanáct nebo kolik… No uvidíme. Skyrim asi nemá sociálku, takže je to jenom na mně. Chjo.
Pak jsem potkala malou holčičku prodávající kytičky, co jí umřeli rodiče a slíbila jsem jí, že až si vylepším barák, tak ji adoptuju. Skyrim nemá sociálku.
Ale nejdřív adventure!
![]() |
| Koňské portréty mi jdou! |
![]() |
| Dalších několik hodin je poněkud nezáživných - sníh, pavouci, upíři, banditi, normálka. Ale stihla jsem se vrátit, když nad Windhelmem krásně zapadalo slunce... |
Na druhý den jsem naznala, že je Riften, kde je ten sirotčinec, pěkně daleko (Jak se ten kluk dostal do Windhelmu?!) a svezla jsem se tam dostavníkem. Riften je docela pěkné městečko. A sídlí v něm Thieves Guild. Hádejte, kdo se přidal k nové sektě a kdo má nové hadry?
![]() |
| Lydka doesn't approve. Ale to mi neva, bo mi stejně začíná jít s tím svým pasivně agresivním „I'm sworn to carry your burdens“ lízt na nervy. |
A pak jsem teda šla zabít tu zlou paní. Asi ji tam nikdo neměl rád, bo jsem za ni ani nedostala bounty, hm. Ale zato jsem dostala takový… hm… zajímavý dopis, zrovna když jsem šla pokecat s místní jarlenou… jarlou?
Jo. Ráno moudřejší večera, řekla jsem si. A… najednou mě unesli přes půl Skyrimu, že mám prý zabít nějaký další lidi a pak se stavit u Falkreathu. Like, lady, do you know how f*ıng far that is?
Naštěstí se mi velmi rychle podařilo prosneakovat zpět do Riftenu, kde jsem jaksi ukradla koně, ale Frost je hrozně ňuňu a ten pitomec, kterému patřil si ho nezaslouží. Navíc mi Truhlíka sežral drak (fňuk), nebo se zaběhl, když přiletěl drak, takže jsem potřebovala nového koně.
… a jarlína mě jmenovala Thanem (baronkou? lol) Riftenu, prodala mi barák a k němu mi dala Ionu.
Tak jsem Ionu vyměnila za Lydku, když už ji zjevně nebavilo tahat má břemena, a zkusíme najít Dawnguard.
Naštěstí se mi velmi rychle podařilo prosneakovat zpět do Riftenu, kde jsem jaksi ukradla koně, ale Frost je hrozně ňuňu a ten pitomec, kterému patřil si ho nezaslouží. Navíc mi Truhlíka sežral drak (fňuk), nebo se zaběhl, když přiletěl drak, takže jsem potřebovala nového koně.
… a jarlína mě jmenovala Thanem (baronkou? lol) Riftenu, prodala mi barák a k němu mi dala Ionu.
![]() |
| Taky to tu bude potřebovat trochu vybavit. |







Žádné komentáře:
Okomentovat